Rīgas centra namu atjaunošana pēdējos gados uzņēmusi jaunu attīstības fāzi. Kā liecina Rīgas domes ziņojumā minētā informācija, kopš 2016. gada Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma programmas ietvaros ir atbalstīti vairāk kā 450 ēku atjaunošanas projekti gandrīz 6 miljonu eiro apmērā.
Paralēli realizēti arī namu atjaunošanas projekti ar privāto investoru, komercbanku aktīvu iesaisti. To apliecina vēl viens Rīgas centra nams, kas ir sagaidījis savu renovāciju un dzīvokļi – jaunu juridisko statusu. Namīpašums Brīvības ielā 91 ir sadalīts atsevišķos dzīvokļu īpašumos, garantējot katram dzīvokļa īpašniekam vislabāko iespējamo īpašuma tiesību formu un dod pilnīgu skaidrību par nekustamā īpašuma nodokļa apmēru.
Namu 1912. gadā projektējis arhitekts Eižens Laube, tam ir veikta inženierkomunikāciju nomaiņa, modernizēts siltummezgls, nosiltināta fasāde un iebūvēts moderns lifts, atjaunotas vēsturiskās arhitektūras detaļas kāpņu telpā un fasādē, atklājot jūgendstila periodam raksturīgos ciļņus ar ziedu un augļu vītnēm, ornamentālas joslas un grezno centrālo gaismekli. Namīpašums no pagājuša gada rudens ir ieguvis jaunu apsaimniekotāju SIA “Immostate Management”, nodrošinot kvalitatīvus pārvaldības un apsaimniekošanas pakalpojumus. Immostate piedāvā iegādei vēl pieejamos dzīvokļus 23.2-56.9 kv.m platībā. “Dzīvokļi šeit ir drošu investīciju vērti, jo vienmēr būs pieprasīti īres tirgū. Mājokļa atrašanās vieta Rīgas centrā ir ērta no visiem aspektiem, jo blakus ir gan sabiedriskais transports, veikali un tirgus, gan teātri un izklaides vietas, gan skolas un medicīnas iestādes,” apgalvo Immostate nekustamo īpašumu darījumu vadītāja Ginta Vīksniņa. “Patiesi priecē, ka iedzīvotāji arvien augstāk novērtē iespēju dzīvot atjaunotos namos, kuros inženiertehniskie uzlabojumi ļauj taupīt uzturēšanas izdevumus, tomēr ne mazāk nozīmīga ir cilvēku vēlme redzēt un ikdienā lietot estētiskas koplietošanas telpas un sakoptus, drošus pagalmus. Pateicība arhitektiem, kas pieprasa lietpratīgu fasāžu, vitrāžas logu un kāpņu laukumu flīžu restaurāciju, kā arī projekta ietvaros nodrošina bagātīgi profilēto griestu un ozolkoka paneļu atjaunošanu un atsegšanu, lai saglabātu Latvijas laika būvmākslas vērtīgāko mantojumu nākamajām paaudzēm,” papildina Ginta Vīksniņa.