Sanitāro sistēmu ražotāji ir vienisprātis – vannas istaba nav īstā vieta, kuru izbūvēt un iekārtot, sekojot kārtējam modes kliedzienam vai aktuālajām dizaina tendencēm. Atsevišķu akcentu vai krāsu aktualizēšana atbilstoši jaunākajām vadlīnijām un personīgajām vajadzībām ir iespējama un pat nepieciešama, tomēr vispirms jāapdomā ilgtermiņa funkcionalitātes elementi. Nevainojama higiēna, ērta lietošana, pārdomāts apgaismojums un citi nepieciešamie risinājumi – tie neizies no modes ne tikai 2023. gadā, bet arī nākamajās desmitgadēs.

Ilgtermiņa telpai nepieciešama pārdomāta funkcionalitāte

Uz vannas istabu attiecināmi daudzi standarti un prasības, tāpēc ierasts, ka nav nepieciešams fundamentāli mainīt šo telpu ik pēc pāris gadiem. Risinājumi, kas atbilst ārkārtīgi augstām funkcionalitātes un komforta prasībām, šeit tiek uzstādīti vismaz uz desmit gadiem vai pat ilgāk – progresīvākie un pareizi izvēlētie produkti var kalpot vairākām paaudzēm.
Tāpēc “Geberit” sanitāro sistēmu ražotāja Ziemeļvalstu mārketinga direktors Karolis Bacevičius konferencē “Interjers un cilvēks” ieteica klientiem, kuriem aktuāla vannas istabas iekārtošana vai remonts, par būtisku vadlīniju uzskatīt produktu izturību un ilgmūžību, kas atkarīga no funkcionālā dizaina elementiem.
“Vissvarīgākā klientu prasība vannas istabai, kur viņi cer justies kā tīrības un miera ostā ne tikai fiziski, bet arī emocionāli, ir vienkārša tīrīšana un uzturēšana. Šeit uzstādītais risinājumu komplekts noteiks, vai cilvēks varēs saglabāt šo sajūtu vai arī katrs skats atgādinās par veicamajiem sadzīves darbiem,” komentēja eksperts un piebilda, ka vieglāk saglabāt tīrību, izvēloties pie sienas uzstādītus vannas istabas produktus, kvalitatīvākas virsmas, kuras bez grūtībām var notīrīt, un citas telpas sastāvdaļas ar pārdomātu dizainu.
Vēl viens svarīgs aspekts ir vannas istabas patīkama un viegla izmantošana ikvienam mājas iedzīvotājam. Izplatīta situācija, kurā var sajust komforta trūkumu, - tīrot zobus, ar otru roku kaut kas jāspiež vai jāatver neērtā vietā.
Pēc K. Bacevičius teiktā, trešais aspekts, kas raksturo ilgtspējīgu dizainu, ir ērts apgaismojums, kas pielāgots dažādām situācijām: “Piemēram, no rīta gribas spilgtu pamošanās gaismu, naktī, ieejot telpā uz īsu brīdi, gribas tikai tik daudz, lai varētu orientēties, bet dienas laikā – piemērotāko fona apgaismojumu.”

Ļaujiet vaļu savām personīgajām vajadzībām

Personalizēti risinājumi var palīdzēt pārvērst vannas istabu telpā, kas atbilst visām funkcionalitātes nostādnēm: papildu komforts, higiēna un viedās tehnoloģijas.
“Tās ir noteiktas tehnoloģiskas detaļas, kas saistītas ar personīgajām sajūtām. Ja vienam klientam prioritāte ir tualetes produktu funkcija savākt un filtrēt sliktas smakas vai iespēja nomainīt tualetes papīru pret ūdeni, cits dos priekšroku apgaismojuma vai ūdens maisītāja kontrolei ar viedtelefonu. Tikmēr trešajam var būt nepieciešams nakts orientēšanās apgaismojums uz tualetes podu vai ūdens noskalošanas pogas apgaismojums, kas ieslēdzas naktī,” sacīja K. Bacevičius. Viņš norādīja, ka klienti vai nu vēlas šādu progresu, vai arī no tā pat nedaudz baidās.
Produktu sērija “Geberit One” sniedz maksimālas iespējas funkcionāla un estētiska veseluma īstenošanai. Izvēloties jebkuru no 2 tūkstošiem modulāro mēbeļu kombināciju, varēsiet izmantot visas vannas istabas plānošanas iespējas un izpildīt visspecifiskākās vēlmes, jo uzglabāšanas zonas augstuma, platuma un konsekventa dizaina ziņā savstarpēji saskanēs. Pie sienas piestiprinātas mēbeles un keramikas izlietnes ar īpašu pārklājumu, kuru uzturēšana ir nesalīdzināmi vieglāka, nodrošinās tīrību un higiēnu.
Skapītis ar spoguli un automātisko „ComfortLight“ apgaismojuma risinājumu ir daļa no šīs līnijas. Tas ir integrēts ar citu produktu apgaismojuma kontroli, tādējādi ļauj precīzi un atbilstoši specifiskām vajadzībām programmēt visu vannas istabas komponentu sistemātisku darbību.
“Ja mājinieki ceļas plkst. 7.00 no rīta, tieši tajā laikā var iedegties apgaismojums mēbelēs, tualetes elementos, dušas zonā. Ja mājā būs vairāk dabiskās gaismas, tad vannas istabā tās būs mazāk. Atbilstoši noteiktām situācijām tiek regulēta ne tikai apgaismojuma intensitāte, bet arī krāsa - no maigi dzeltenas, kas silda atmosfēru, līdz ārkārtīgi spilgti baltai,” par funkcijām, kas pielāgojas dzīvesveidam un citiem apstākļiem, skaidroja K. Bacevičius.

Vannas istabas koncepts ar papildinošu dizainu

Nodoties aktuālajām tendencēm ieteicams, kad pienācis laiks padomāt par telpas krāsu gammu vai noslēdzošajiem elementiem. Visas mazās „Geberit“ ārējās sastāvdaļas – noskalošanas taustiņi, dušas noteces vai izlietnes sifona vāciņi – var mainīt jebkurā laikā, tādējādi individualizējot dizaina izskatu un vienlaikus ienesot svaigas dizaina vēsmas šīs mājas vides interjerā.
Kā piemērs: jaunākā noskalošanas poga „Sigma 70“ – funkcionāla, viegli tīrāma un uzticama. Eiropas sanitāro sistēmu tirgus līderi 2023. gadā savā sortimentā iekļāvuši šo produktu 9 krāsās, starp kurām ir nerūsējošais tērauds, kas iederas industriālās vannas istabās, mūsdienīgi klasiskais zelts un matēti melns – vēl elegantāka versija nemainīgajai klasikai.
“Mūsu pie sienas piestiprinātās tvertnes kalpo 50 un vairāk gadus, tāpēc pats par sevi saprotams, ka skats uz telpu, kuru vairākas reizes dienā apmeklē visa mūža garumā, vienkārši var kļūt garlaicīgs – tāpat kā jebkurā citā telpā mājā arī šeit ir vēlamas un vajadzīgas vizuālas pārmaiņas,” sacīja K. Bacevičius.
Pēc eksperta teiktā, kad beidzot mājoklī „ielaiž“ uzticamu zīmolu, cilvēks sagaida kompleksu veselumu: ne tikai ilgstošu funkcionalitāti, kas maksimāli atbilst vajadzībām, bet arī izvēles brīvību radīt personīgo dizainu ar gaumīgiem, estētiskiem elementiem.