Varianti.lv

"Balsts": Rīgā sērijveida dzīvokļu cenu pieauguma temps oktobrī apstājies


Rīgā sērijveida dzīvokļu cenu pieauguma temps oktobrī apstājies, aģentūru LETA informēja nekustamo īpašumu kompānijas "Balsts" valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš. Viņš pavēstīja, ka 2017.gada oktobrī Rīgā sērijveida dzīvokļu vidējā cena bija 766 eiro par kvadrātmetru.

"Balsts" dati liecina, ka cenu pieauguma temps ir samazinājies no 1,5% aprīlī līdz 0,1% oktobrī. Vienlaikus kopš 2017.gada sākuma nekustamo īpašumu vidējās cenas Rīgā ir pieaugušas par vairāk nekā 6%, kas ir rādītājs, kuru "Balsts" eksperti prognozēja ieraudzīt tikai 2017.gada beigās.

Zariņš arī norādīja, ka oktobrī dzīvokļu piedāvājumu skaits samazinājies sesto mēnesi pēc kārtas. Oktobrī dzīvokļu piedāvājums Rīgas mikrorajonos, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājies par 2%. "Novērots, ka pašreiz vismazākais piedāvājumu skaits ir tur, kur ir viszemākās cenas - Bolderājā un Vecmīlgrāvī. Tas liecina, ka dzīvokļu īpašnieki nesteidzas un nav spiesti pārdot savus īpašumus par tik zemām cenām, kādas ir attiecīgajos mikrorajonos, un ir gatavi gaidīt tālāku cenu kāpumu," viņš skaidroja.

Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas ir Teikas apkaimē - 895 eiro par kvadrātmetru, bet viszemākās ir Bolderājā - 541 eiro par kvadrātmetru.

"Piedāvājuma samazinājums arī nākotnē stimulēs cenu kāpumu, taču šobrīd domāt par "burbuli" būtu pāragri, jo sērijveida dzīvokļu cenas ir par 52,7% zemākas nekā to vēsturiskais maksimums," piebilda Zariņš.

Jauno projektu dzīvokļu segmentā, kas ir orientēti uz vietējo pircēju, aktivitāte oktobrō saglabājas iepriekšējo mēnešu līmenī. "Esošās aktivitātes pamatā ir pievilcīgāki kļuvušie hipotekārās kreditēšanas nosacījumi, gan arī fakts, ka jauna dzīvokļa iegādes hipotekārā kredīta mēneša maksa ir mazāka par dzīvokļu īres maksu. Tomēr novērojams, ka cilvēki, pieņemot lēmumu par jauna mājokļa iegādi un līdzekļu investēšanu tajā, ir samērā piesardzīgi," sacīja Zariņš.

Viņš arī informēja, ka Rīgā joprojām izteikti aktīvs ir mājokļu īres tirgus - pieprasījums pēc dzīvokļiem Rīgas centrā joprojām pārsniedz piedāvājumu un tas ļauj īres likmes noturēt pašreizējā līmenī un arī nedaudz paaugstināt. Mājokļus galvaspilsētas centrā piedāvā par pieciem līdz astoņiem eiro par kvadrātmetru. Ja dzīvoklis atrodas vēsturiskajā centrā un tam ir kvalitatīva apdare, īres cena var būt arī 10-13 eiro par kvadrātmetru.