Varianti.lv

Latvijas salas

Nopirkt Latvijā salu. Šādu iespēju visiem interesentiem kopš šā gada septembra piedāvā viens no žurnāla "Kvadrātmetrs" reklāmdevējiem — kompānija Polanta Invest. Tās pārstāvji apgalvo, ka viņu piedāvātais objekts ir privāts īpašums Rušona ezerā. Ar seniem ozoliem apaugušās salas platība ir 0,5 hektāri. Šo nekustamo īpašumu var izmantot gan kā tūrisma vietu, gan arī kā privātu dzīvesvietu. Prasītā cena — 30 000 eiro.

Tajā pašā laikā rudens sākumā portāls Delfi.lv stāstīja par vēl četrām salām Latvijā, kuras var iegūt īpašumā. Rīgai tuvākā ir tā sauktā Vadoņa sala Dzirnezerā. Žurnāls "Kvadrātmetrs" un portāls varianti.lv pirms pusotra gada jau rakstīja par šo 1,89 ha lielo salu. Salai ir interesanta vēsture: Pirmās Republikas laikā šeit atpūtās Latvijas ceturtais prezidents Kārlis Ulmanis. Šobrīd ir iespējams nopirkt gan 1/17 daļu salas, gan arī visu salu, izriet no žurnāla "Kvadrātmetrs" un portāla varianti.lv rīcībā esošās informācijas. Cena netiek atklāta. Piebilde: šī nekustamā īpašuma viena no labajām īpašībām ir pludmale Vadoņa salas dienvidu pusē, kā arī simtgadīgais priežu mežs, kas klāj lielu daļu salas teritorijas. Uz salas ir veco būvju pamati un ir atļauja veikt jaunu būvniecību.

Piedāvājuma nākamās salas platība ir 2,21 ha, un to ieskauj Lielā Ludzas ezera ūdeņi. No salas līdz tuvākajam krastam ir 150 metru. Cena — 30 000 eiro.

Savukārt par salu Rāznas ezerā tiek prasīti 120 000 eiro. Gleznaina — tā sala ir raksturota aprakstā. Uz salas nav būvju, toties ir pievilcīga ainava, un to klāj zaļa audze. Šī nekustamā īpašuma platība ir 3,2 hektāri. Īpaši tiek uzsvērts, ka citu iegādei pieejamu salu šajā Latvijas lielākajā ezerā nav.

Delfi sagatavotā pirkšanai pieejamo salu saraksta pēdējais objekts ir Pļaviņu novada Oliņkalns, ko no visām pusēm apskalo Daugava. Tā platība ir 2,4 hektāri. Kopā ar salu tiek pārdots arī 1,4 ha lielais zemesgabals upes krastā. Oliņkalnā ir atļauts būvēt tūrisma infrastruktūras objektus. Pircējiem tas ir pieejams par 295 000 eiro.