Varianti.lv

Jaunākajā numurā lasiet:

Grand Credit finansē ekonomiskās klases pirkumus

Finanšu kompānija Grand Credit, kas specializējas ārpusbanku kreditēšanā, pēdējā pusotra gada laikā ir izsniegusi kredītus attīstītāju projektu īstenošanai (to kopējā platība ir 11 600 m2). Kompānijas valdes priekšsēdētājs Maksims Mališko ir pārliecināts par šo projektu nepieciešamību: Rīgā ir izveidojies jaunu ekonomiskās klases mājokļu deficīts.

Nekustamajiem īpašumiem būs jāiedod valstij vēl 120 miljoni

Latvijas nodokļu sistēmā joprojām notik aktīvas pārmaiņas. Pārmāiņu uzdevums ir samazināt fiskālo slogu, kas gulstas uz darbaspēku. Šo nodokļu sistēmas pārmaiņu dēļ nesaņemtos nodokļu ieņēmumus nāksies kompensēt no citiem avotiem, — tostarp, divkārt palielinot nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumus. To žurnālam m2 un portālam varianti.lv pastāstīja viena no Latvijas nodokļu reformas lokomotīvēm» — Vjačeslavs Dombrovskis, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reљionālās politikas komisijas priekšsēdētājs.

Kustība divos virzienos

Rīgas sērijveida dzīvokļi mikrorajonos un arī pilsētas centrā 2013. gadā turpinās sadārdzināties. Savukārt Jūrmalas attīstītājiem, ja viņi vēlēsies pārdot savus dzīvokļu uzkrājumus, diez vai izdosies saglabāt pašreizējās cenas. Šādu notikumu attīstību ekspresintervijā žurnālam un portālam varianti.lv prognozēja kompānijas Arco Real Estate valdes loceklis Māris Laukalējs.

Andrejs Ņesterenko: «Esam līdzīgi ārstiem!»

Pārdošanas speciālistu konkurss «Pārdošanas guru Latvijā» notiek jau desmito gadu. Beidzot 2012. gadā pirmo reizi par valsts labāko pārdevēju ir atzīts arī nekustamo īpašumu biznesa pārstāvis — Andrejs Ņesterenko, kompānijas Golden Properties Consulting aģents. Tādēļ žurnāls m2 un portāls varianti.lv lūdza viņu atklāt savas domas par aģenta profesiju un savu priekšstatu par pašreizējo Latvijas nekustamo īpašumu tirgu.

Igaunijas ceļš

Absolūti visos Igaunijas nekustamo īpašumu tirgus segmentos dominē vietējie pircēji. Bet, ja runā par cenām, tad Tallinas centrā nekustamo īpašumu cenas ir zemākas nekā Rīgā, turpretī jaunbūves un sērijveida mājokļi Igaunijā tiek pārdoti dārgāk, arī banku struktūru ietekme uz Igaunijas nekustamo īpašumu tirgu ir nesalīdzināmi mazāka nekā pie mums.