Varianti.lv

Apbūvētāju spēlējošais treneris

Apbūvētāju spēlējošais treneris

Kompānija „Vestabalt”, kurai ir vairāk nekā 25 gadu darba pieredze Latvijas nekustamo īpašumu tirgū, ir gatava dalīties ar investoriem savās zināšanās par jauno projektu realizāciju. Mūsu jaunais pakalpojums ietver pilnu kompleksu projektu vadīšanā — sākot no koncepcijas un stratēģijas izstrādāšanas, plānošanas, zīmola veidošanas, kā arī mārketinga plāna izstrādes, un beidzot ar gatavā īpašuma sekmīgu tirgošanu.

Līga Uzkalne, SIA „Vestabalt” valdes locekle:

„Vestabalt” ir viena no Latvijas nekustamo īpašumu tirgus vecākajām kompānijām. Tai ir ļoti plašs darbības profils. Mēs nodarbojamies ne tikai ar objektu pārdošanu un izīrēšanu, bet sniedzam arī tirgus izpētes, objektu novērtēšanas un audita, kā arī juridisko konsultāciju pakalpojumus. Esam sekmīgi īstenojuši vairāk nekā 25 attīstītāju projektus, tostarp gan jaunu ēku celtniecību, gan arī vecu būvju rekonstrukciju vai restaurāciju, pārvēršot tās par unikāliem mūsdienu prasībām atbilstošiem nekustamiem īpašumiem. Šodien „Vestabalt” strādā vairāk nekā 60 cilvēku, un uzņēmuma apgrozījums aug gadu no gada — darba mums pietiek vienmēr, un darbības joma tikai paplašinās.

2016. gadā pie mums sāka vērsties gan vietējie, gan ārzemju klienti, lūdzot palīdzēt viņu pašu nekustamo īpašumu projektu attīstīšanā. Kādam vajadzēja novērtēt iepatikušos komercapbūves gruntsgabalu, kāds cits nevarēja izprast, kāpēc viņa uzceltajā mājā ir grūti pārdot dzīvokļus par 1500 eiro/m², bet blakus projektā klienti pērk dzīvokļus, neraugoties uz augstāku cenu. Kad manījām, ka tie nav atsevišķi gadījumi, „Vestabalt” ķērās pie sev jauna produkta izstrādes, kuram devām nosaukumu „Projekta vadība”. Šajā pakalpojumā mēs centāmies apkopot visas savas profesionālās zināšanas un pieredzi, ko esam guvuši, paši būdami dzīvojamo un komerciālo objektu pasūtītāji. Esam gatavi šajās zināšanās dalīties ar tiem, kam tās ir tiešām vajadzīgas un kam nav savas nepieciešamās komandas projekta īstenošanai. Un atkārtošu vēlreiz: mēs dalāmies ne tikai ar teorētiskām, bet arī praktiskām zināšanām — „Vestabalt” ir gatava uzņemties, ja tā var teikt, spēlējošā trenera lomu.

Mūsu pakalpojums „Projekta vadība” aptver visu jautājumu klāstu, kas saistīti ar jebkura attīstītāja projekta īstenošanu. Projektā mēs varam ieiet absolūti jebkurā stadijā. Tomēr saprātīgāk un racionālāk būtu piesaistīt mūsu komandu jau tajā stadijā, kad ideja par investīcijām nekustamā īpašumā ir tikko radusies. Šo stadiju mēs esam apzīmējuši kā „Priekšizpēte”, kas ietver detalizētu iepazīšanos ar klienta vēlmēm, to īstenošanas tehnisko iespēju izpēti vienā vai otrā gruntsgabalā, projekta labākā finansēšanas modeļa noteikšanu, aptuvenas tāmes izstrādi, tirgus analīzi un jaunceltnes nākotnes potenciāla noteikšanu.

Otrais posms ir „Projektēšanas stadija”. Šeit mēs klientam nodrošinām projekta koncepcijas izstrādi, projektēšanas uzdevuma izstrādi, kā arī arhitektu izvēli... Mūsu ilggadējā pieredze rāda, ka pēdējais ir ļoti svarīgs moments, jo darbam ar moderniem projektiem ir jāpiesaista vieni arhitekti un pavisam citi, teiksim, darbam Rīgas vēsturiskajā centrā. Skaisti uzzīmēt uz papīra — tā ir viena lieta, bet uzcelt tā, lai sarežģīta arhitektūra nesadārdzinātu ēkas pašizmaksu līdz līmenim, pie kura tā pārsniegs tirgus vidējās pārdošanas cenas — tā jau ir cita lieta.

 

Mēs uzņemamies sagatavot celtniecības projektu, celtniecības atļauju noformēšanu un visu dokumentu saskaņošanu, organizējam darba grupu, kas koordinē darbu ar arhitektiem un ģenerāluzņēmēju, atlasām izdevīgākos celtniecības materiālu iepirkumu variantus, kā arī piedāvājam profesionālu skatījumu dzīvokļu un biroju racionāla plānojuma un to interjera piepildījuma jautājumos. Pārņemsim savā kontrolē arī projekta finansēšanu.

Trešais posms — „Celtniecība” paredz pilnu šī procesa kontroli. Mūsu komandā ir divi sertificēti būvniecības uzraudzības speciālisti, kas attiecībās ar darbuzņēmējiem aizstāvēs pasūtītāja intereses nodrošināsim klientam detalizētu informāciju par visiem celtniecības projekta etapiem.

Nu, un, visbeidzot, ceturtais posms — „Nekustamā īpašuma pārdošana”, kas būs balstīta uz mūsu padziļināto tirgus analīzi un labo pieprasījuma pārzināšanu. Mūsu kompānija organizēs gatavā produkta virzīšanas mārketingu, pārdošanas līgumu sagatavošanu, no noslēgšanu, kā arī darījumu reģistrēšanu Zemesgrāmatā.

Šodien no Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pienāk pozitīvi tā turpmākās attīstības signāli. Investīcijas tirgū nodrošina ievērojami lielāku rentabilitāti nekā depozīta noguldījumi vai citi finanšu instrumenti. Taču tas tā ir tad, ja jūs skaidri izprotat sava projekta koncepciju, ja zināt, kāpēc un kam būvējat. Daudziem uzņēmējiem diemžēl nav tam nepieciešamās pieredzes un šī biznesa specifikas zināšanu. Tomēr, ja vēlēšanās pamēģināt apbūvētāja maizi tiešām liela, tad mēs — kompānija „Vesatbalt” — esam gatavi viņiem palīdzēt to īstenot! Vajadzības gadījumā varam arī piedalīties projektā ar savām finansēm!

+371 67323610, info@vestabalt.lv

www.vestabalt.lv