Varianti.lv

Hruščova laiku mājas

Hruščova laika ēkām ir pieci stāvi, tajās nav lifta. Nami celti no baltiem silikāta ķieģeļiem vai dzelzsbetona paneļiem. Hruščova laika nami atrodas Āgenskalnā, Bolderājā, Vecmīlgrāvī, Ziepniekkalnā, Iļģuciemā, Imantā, Ķengaragā, Purvciemā, Sarkandaugavā, Juglā un Čiekurkalnā.

Vienistabas dzīvokļi

Vienistabas dzīvokļu plānojums abos māju veidos ir līdzīgs. Vienistabas dzīvokļa kopējā platība ir 30 m2, no kuriem istaba ir 19 m2 liela. Istabai ir neregulāra forma, jo daļa istabas pilda gaiteņa funkcijas, savienojot virtuvi, priekšnamu un vannas istabu. Dzīvoklim nav balkona, izstieptās formas virtuve ir maza — tikai 6 m2. Vannas istaba un tualete ir apvienotas.

Dzīvokļos ir zemi griesti. Skaņas un siltuma izolācija labāka mājās, kas celtas no silikāta ķieģeļiem. Parasti silikāta ķieģeļu ēkas mikrorajonā izvietotas izdevīgākās vietās.

Divistabu dzīvokļi

Biežāk sastopami dzīvokļi ar caurstaigājamu istabu. Dzīvokļa kopējā platība ir 43 m2, istabas ir 15 un 14 m2 lielas. Maza virtuve (līdz 6 m2), šaurs priekšnams un vannas istaba, kas apvienota ar tualeti. Hruščova laikā celtās ķieģeļu mājas tiek uzskatītas par siltākām un labākām. Dzīvokļi paneļu mājās parasti ir lētāki. No paneļiem celtās Hruščova laika mājas ir Juglā un Ķengaragā.

Liela daļa Hruščova laikā celto māju ir izvietotas izdevīgās vietās mikrorajonos, tādēļ dzīvokļi ir dārgāki. Visdārgākie Hruščova laika dzīvokļi ir tie, kuros griestu augstums ir lielāks par 2,5 m.

Trīsistabu dzīvokļi

Trīsistabu dzīvokļa kopējā platība ir 55 m2. Dzīvoklim ir šaura virtuve, tualete un vannas istaba — apvienotas. Lai nokļūtu abās tālākajās istabās un līdz pieliekamajam, jāiet caur lielāko istabu. Neskatoties uz dzīvokļa nelielo kopējo platību, tas pilda visas tās pašas funkcijas ko 602. un 467. sērijas dzīvokļi. Bez tam daudzi uzskata, ka ķieģeļu ēkas ir labākas par paneļu namiem.

1 istaba
2 istabas
3 istabas