Varianti.lv

602. sērija

602. sērijas nami parasti ir deviņstāvu. Nesošās sienas — keramzītbetona sienu paneļi un dzelzs betona pārseguma plātnes. Agrāk celtajām šīs sērijas mājām ir balkoni, bet jaunākajām — lodžijas. 602. sērijas nami Rīgā visvairāk atrodas Vecmīlgrāvī, Ziepniekkalnā, Imantā, Ķengaragā, Mežciemā, Pļavniekos, Purvciemā un Sarkandaugavā. Šīs sērijas māju Rīgā ir daudz, tāpēc salīdzinoši liels ir arī šīs sērijas dzīvokļu piedāvājums.

Vienistabas dzīvokļi

Vecākajās mājās vienistabas dzīvokļa platība ir 36 m2, no kuriem 18 m2 aizņem dzīvojamā istaba. Šādās mājās vienistabas dzīvokļiem nav ne balkona, ne lodžijas.

Vēlāk celtajās mājās vienistabas dzīvokļa kopējā platība ir 31 vai 34 m2, no kuriem istaba ir 13 vai 15 m2 plaša. Šajās mājās vienistabas dzīvokļiem ir neliela lodžija. 7 m2 plašā virtuve ir salīdzinoši ērta, jo tai ir gandrīz kvadrātveida forma. Vannas istaba ir atsevišķi no tualetes.

Divistabu dzīvokļi

Divistabu dzīvoklim iespējami divi plānojumi, pirmais tiek dēvēts par 2 istabu dzīvokli, bet otrs par pusotras istabas dzīvokli.

Retāk sastopamā pusotras istabas dzīvokļa platība ir 49 m2. Viena no istabām ir tikai 9 m2 liela, tāpēc šo plānojumu arī dēvē par pusotras istabas dzīvokli. Lielākās istabas platība ir 15 m2. Abas istabas ir izolētas, un tām nav kopējas sienas, tādējādi cilvēkus, kas atrodas vienā istabā, netraucē otrā istabā notiekošais. Šī plānojuma dzīvokļos ir starp sērijveida dzīvokļiem visplašākā virtuve — 10 m2. Virtuvei ir kvadrātveida forma, kas ļauj racionāli izmantotu jau tā lielo platību. Nereti dzīvokļa īpašnieki, saskaņojuši projektu, nojauc starpsienu starp virtuvi un koridoru, izveidojot modernu telpu, kas vienlaicīgi pilda gan virtuves, gan dzīvojamās telpas, gan koridora funkcijas. Jaunākajās 602. sērijas mājās pie lielākās istabas ir vidēja izmēra lodžija. Šāda plānojuma dzīvokļi ir reti sastopami un ir ļoti pieprasīti.

Trīsistabu dzīvokļi

Ir divu veidu 602. sērijas trīsistabu dzīvokļi, kuru kopējā platība ir 61 vai 63 m2. Mazākie dzīvokļi mājā novietoti blakus liftam. Lielākā istaba ir tikai 15 m2 liela, tā ir caurstaigājama. Izejot cauri šai istabai, var nokļūt pārējās istabās un vannas istabā. Abas pārējās istabas ir mazas — tikai 10 un 11 m2. Ērtā kvadrātveida virtuve ir 8 m2 liela. Vannas istaba un tualete ir apvienotas, bet ir arī atsevišķa tualete uzreiz pie ieejas dzīvoklī.

Dzīvoklī ir pietiekami liels priekšnams. Bieži siena starp priekšnamu un virtuvi tiek nojaukta, iegūstot plašāku daudzfunkcionālu telpu. Atkarībā no mājas vecuma dzīvokļiem ir balkoni vai lodžijas. Šāda plānojuma dzīvokļu Rīgā ir daudz.

1 istaba
2 istabas
3 istabas
4 istabas
5 istabas