Varianti.lv

119. sērija

119. sērijas nami ir 6 līdz 10 stāvu augsti, celti no dzelzsbetona. Mājās ir lifti ka arī atkritumu vads. 119. sērijas ēkas atrodas Ziepniekkalnā, Zolitūdē, Iļģuciemā, Pļavniekos, Purvciemā un Čiekurkalnā.

Vienistabas dzīvokļi

Vienistabas dzīvokļa kopējā platība ir 42 m2, no kuriem istaba ir 19 m2 liela. Virtuve — maza (6 m2), tomēr tai ir kvadrāta forma, kas atvieglo tās iekārtošanu un izmantošanu. Dzīvoklim ir divas nelielas lodžijas un plaša halle (10 m2), ko dažkārt izmanto kā otru dzīvojamo istabu. Vannas istaba un tualete ir apvienotas.

Lielās kopējās platības dēļ 119. sērijas vienistabas dzīvokļi tiek uzskatīti par vērtīgiem. Mājas celtas salīdzinoši nesen, tādēļ ēku konstrukcija un celtniecības kvalitāte ir labāka nekā agrāk celtajiem sērijveida namiem. Lai gan cenas ziņā 119. sērijas vienistabas dzīvokļi ir visdārgākie tipveida namos, pēc tiem ir liels pieprasījums.

Divistabu dzīvokļi

Divistabu dzīvokļa kopējā platība ir 55 m2, istabas ir 12 un 19 m2 lielas. Dzīvojamās istabas izvietotas tālu viena no otras, visi logi vērsti vienā virzienā. Dzīvoklim ir ļoti plaša priekštelpa (10 m2), kuru iedzīvotāji cenšas izmantot kā 3. istabu vai kura, pārbūvējot dzīvokli, noder virtuves (7 m2) paplašināšanai. Tomēr šādi pārplānojot telpas, ir jārēķinās, ka, lai iekļūtu dzīvoklī un nokļūtu dzīvojamās istabās, virtuvē un tualetē, būs jāiet cauri šai telpai. Dzīvoklī ir vidēja lieluma virtuve, kas tomēr šķiet par mazu, jo kontrastē ar plašo priekštelpu. Dzīvoklim ir divas lodžijas. Mazāko, kas atrodas blakus virtuvei, visbiežāk izmanto kā pieliekamo. 119. sērijas divistabu dzīvokļi ir diezgan dārgi. Šīs sērijas māju ir diezgan daudz, tāpēc dzīvokļu tirgū ir diezgan liels šādu dzīvokļu piedāvājums.

Trīsistabu dzīvokļi

Trīsistabu dzīvokļa kopējā platība ir 68 m2. Viena no istabām (19 m2) ir caurstaigājama. Izejot cauri šai istabai, var nokļūt pārējās istabās, vannas istabā un tualetē. Abas pārējās istabas ir salīdzinoši mazas tikai — 10 un 11 m2. Dzīvoklī ir divas tualetes, vannas istaba — atsevišķi. Ļoti plašs (10 m2) priekšnams, kura platību grūti racionāli izmantot, jo uz to iziet daudz durvju. Virtuve ir vidēja izmēra — 7 m2. Dzīvoklī ir divas lodžijas. Ļoti bieži tiek nojaukta starpsiena starp pieliekamo un vienu no mazajām istabām, iegūstot lielāku istabu. Mēdz pārveidot arī pie ieejas dzīvoklī izvietoto garderobi, šajā telpā izveidojot dušas vai saimniecības telpu. Dažkārt nojauc starpsienu, kas atdala tualeti no vannas istabas.

1 istaba
2 istabas
3 istabas
4 istabas