Varianti.lv

104. sērija

104. sērijas namiem ir divpadsmit vai sešpadsmit stāvu, būvētas no lentveida gāzbetona paneļiem, bet iekšējas nesošās sienas veidotas no dzelzsbetona paneļiem.

Mājās ir divi lifti – pasažieru un kravas, atkritumu vads nav. 104. sērijas nami atrodas Bolderājā, Ziepniekkalnā, Zolitūdē, Iļģuciemā, Imantā, Ķengaragā, Mežciemā, Pļavniekos un Purvciemā.

Vienistabas dzīvokļi

Vienistabas dzīvokļa kopējā platība ir 42 m2, no kuriem istaba — 23 m2 liela. Dzīvoklim ir plaša lodžija un gandrīz kvadrātveida, vidēja lieluma virtuve (8 m2). Vannas istaba un tualete ir apvienotas.

Vieni no dārgākajiem vienistabas dzīvokļiem sērijveida mājās, jo tajos ir vislielākā dzīvojamā istaba. Ēkas celtas salīdzinoši nesen, tāpēc to konstrukcija un celtniecības kvalitāte ir labāka nekā agrāk celtajām sērijveida mājām.

Divistabu dzīvokļi

104. sērijas divistabu dzīvoklis ir lielākais no sērijveida dzīvokļiem. Dzīvokļa kopējā platība ir 57 m2, istabu platība — 20 un 12 m2. Starp visiem padomju laika sērijveida namiem vislielākā dzīvojamā istaba ir tieši 104. sērijas mājās. Istabas atrodas tālu viena no otras. Virtuve ir 9 m2 plaša. Vannas istaba ir atsevišķi no tualetes. Dzīvoklim ir ļoti plaša lodžija, kuru mūsu klimatiskajos apstākļos visbiežāk izmanto mantu glabāšanai.

Trīsistabu dzīvokļi

104. sērijas trīsistabu dzīvoklis ir viens no lielākajiem (69 m2) un dārgākajiem starp padomju laika sērijveida māju trīsistabu dzīvokļiem. Visas istabas (19, 14 un 10 m2) ir izolētas. Lielākā istaba ir viena no lielākajām sērijveida mājās, bet mazākā daudziem pircējiem šķiet par mazu. Virtuve ir pietiekami liela (8 m2), tomēr tās garenā forma apgrūtina optimāli izmantot virtuves platību. Dzīvoklī ir pietiekami liels priekšnams, gar lielāko dzīvojamo istabu izveidota ļoti liela lodžija. Kā mīnusu var uzskatīt to, ka trīsistabu dzīvokļos ir tikai viens sanitarais mezgls.

1 istaba
2 istabas
3 istabas